Çağdaş bilgi teknolojileri ile Üniversitemiz öğretim elemanı ve öğrencilerine yönelik her türlü kütüphanecilik hizmetlerini sunmayı amaç edinen kütüphanemiz, üniversite bünyesindeki öğretim ve üniversite dışındaki araştırma çalışmalarının gerçekleştirilmesine destek olmak ve nitelikli bilgi kaynaklarını sağlayarak kullanıcılarının hizmetine sunmak amacıyla Derslikler Binası’nda yaklaşık 80 m2 lik bir salonda hizmet vermeye başlamıştır.

TAÜ kütüphanesi, koleksiyonunu Üniversitemizin öğretim ve araştırma alanlarında geliştirerek nitelikli bilgi kaynağı sayısını her geçen gün artırmayı hedeflemektedir.

Koleksiyon Library of Congress sınıflama sistemine göre düzenlenerek açık raf sistemiyle kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Koleksiyona eklenen her yeni bilgi kaynağının Kütüphane Otomasyonuna uluslararası standartlara uygun veri girişi yapılmakta ve kullanıcıların mekan ve zaman kısıtlaması olmadan koleksiyonda bulunan yayınların bibliyografik bilgilerine erişmeleri sağlanmaktadır.

Basılı bilgi kaynaklarının yanı sıra ulusal ve uluslararası elektronik bilgi kaynaklarının aboneliklerini de gerçekleştirerek koleksiyonuna eklemeyi hedefleyen kütüphanemiz  “Açık Erişim Kaynakları” ve “TÜBİTAK ULAKBİM EKUAL” projesi kapsamında üyeliğini gerçekleştirerek e-kaynakları kullanıcıların hizmetine açmıştır. 


Bu sayfa 18-1-2018 15:14 tarihinde güncellendi.