2016-2017 AKADEMİK YILI- ERASMUS+ PERSONEL DERS VERME HAREKETLİLİĞİ

           

2016-2017 Akademik Yılı Erasmus+ Personel Ders Verme Hareketliliği kapsamında, Ulusal Ajans tarafından üniversitemize bu dönem için  4 adet kontenjan tahsis edilmiştir. Söz konusu hareketlilikten yararlanmak isteyen Öğretim Üyelerinin, web sayfamızda yer alan Başvuru Formu’nu elektronik ortamda doldurarak Öğretim Programı ile birlikte 2017 Nisan ayı sonuna kadar Uluslararası İlişkiler Ofisi’ne teslim etmesi gerekmektedir. Bu 4 Kontenjandan biri 2015 projesine ait olup, bu kontenjan ile gerçekleştirilecek olan hareketliliğin 30 Mayıs 2017 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Diğer 3 kontenjanın süresi 2018 Mayıs ayına kadar devam edecektir.  

Bu kapsamda Ders Verme Hareketliliği,  en fazla 3 gün faaliyet 2 gün yol olmak üzere toplam 5 gün üzerinden yararlanıcılara hibe ödemesi yapılacaktır. Programı daha uzun süreli olan akademisyenler programlarına hibesiz şekilde devam edebilirler. Ancak yolculuk günleri ve faaliyetin başlangıç-bitiş günleri aynı tarihe denk gelmemelidir. Örneğin; karşı üniversitede faaliyetiniz 7 Aralık – 9 Aralık 2016 ise yolculuk tarihleriniz 6 Aralık – 10 Aralık 2016 olmalıdır. Yolculuk ve faaliyet aynı güne denk gelirse yevmiye kesintisi yapılmaktadır. Ders Verme Hareketliliği kapsamında öğretim üyelerinden toplamda en az 8 saat faaliyet gerçekleştirmesi beklenmektedir.

Başvuru Belgeleri

  • Başvuru Formu
  • Hem gönderen hem de misafir olunan yükseköğretim kurumu tarafından kabul edilen ve seyahat hariç en fazla 3 iş günü olarak düzenlenmiş, en az 8 ders saati faaliyet içeren bir Öğretim Planı (Teaching Programme ve Başvuru Formu),
  • Karşı Kuruma ait Davet Yazısı

(Tüm evrakların bir arada teslim edilmesini rica ederiz.)

Başvuru Koşulu

Ders Verme Hareketliliğini gerçekleştirecek yükseköğretim kurumları arasında imzalanmış, İkili Erasmus Anlaşması olmalıdır.


Bu sayfa en son 27-2-2017 8:31 tarihinde güncellenmiştir.