Özel Ortak

TAÜ’deki beş fakülte ve Yabancı Diller Yüksekokulunun her biri için bir Alman üniversitesi görevlendirilmiştir. Bu beş üniversitenin her biri ve Yabancı Diller Yüksekokulu, konsorsiyum yönetiminde bir başkan yardımcısı ile temsil edilmekte ve konsorsiyumdaki diğer üniversitelerle ve Türk ortaklarla birlikte ilgili fakültenin kurulması ve gelişmesi için beraber çaba göstermektedir.

  • Hukuk Fakültesi Sorumlusu: Berlin Hür Üniversitesi (Freie Universität Berlin - Prof. Dr. Philip Kunig)
  • Fen Fakültesi Sorumlusu: Potsdam Üniversitesi (Universität Potsdam - Prof. Dr. Robert Seckler)
  • Mühendislik Fakültesi Sorumlusu: Berlin Teknik Üniversitesi (Technische Universität Berlin - Prof. Dr. Christian Thomsen)
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sorumlusu: Münster Üniversitesi ile iş birliği içinde Köln Üniversitesi (Universität zu Köln - Prof. Dr. Wolfgang Wessels)
  • Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sorumlusu: Heidelberg Üniversitesi (Universität Heidelberg - Prof. Dr. Vera Nünning)

Yabancı Diller Yüksekokulu Sorumlusu: Bielefeld Üniversitesi (Universität Bielefeld - Prof. Dr. Uwe Koreik)

Alman iş birliğinin masrafları Federal Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (BMBF) bütçesinden finanse edilmektedir.

TAÜ bünyesinde yer alan beş fakültenin her biri ile yabancı dil merkezi için, önde gelen bir Alman yüksek eğitim kurumu partner olarak yer alacaktır. Söz konusu eğitim kurumlarından her biri, konsorsiyum başkanlığına bağlı bir başkan yardımcılığı ile TAÜ nezdinde temsil edilecek ve konsorsiyuma dahil diğer üniversiteler ile birlikte, ilgili fakültenin kuruluşu ve gelişimi için TAÜ’ye destek olacaktır.

 

 

 
 
 
 
 

 


Bu sayfa 29-6-2018 15:03 tarihinde güncellendi.